Let There Be House | Mobilet
Giriş Yap/Üye Ol

Konser

Performans

Let There Be House

10 Aralık Cumartesi, 18:00
Babylon

Hakkında

70’lerin sonu ve 80’lerin başından itibaren Chicago, New York ve Londra’yı etkisi altına alan ve alt türleriyle de birlikte günümüz dans müziğine en çok etki eden türlerden house ile dans pistine çıkıyoruz. 

House ve techno’nun Türkiye’deki öncü isimleri U.F.U.K. ve Ahmet Şendil ile birlikte 10 Aralık Cumartesi gecesi buluşuyor ve “Let There Be House!” diyoruz!" 
U.F.U.K. 
Türkiye’de house müziği benimsemiş ve sevilmesine öncülük etmiş isimlerin başında gelen U.F.U.K., setlerinde groove’lu beat’ler ile harmanladığı house ve tech-house türleri etrafında gezinen müzikal stilini oluştururken Derrick May’den ilham aldığını söylüyor. Dans müziğinin evrensel ölçeğe ulaştığı ve İstanbul’da birçok kulübün açıldığı yılların aranan DJ ve müzik direktörlerinden biri olan U.F.U.K.’un müzikal kariyeri, henüz 14 yaşında çalıştığı kayıt stüdyosunda başladı. DJ’liğini kendi kişisel tekniğini yaratarak geliştiren U.F.U.K., kısa süre içerisinde İstanbul’un çeşitli alternatif kulüplerinde resident DJ olarak çalmaya başladı. Şehrin ilk gece kulüplerinden 19 ve 20’de çalmaya başladıktan bir süre sonra, Avrupa’nın en iyi underground kulübü seçilmiş 2019’da kabin başına geçti. Artan elektronik müzik dinleyicisiyle beraber Radio 2019’da kendi radyo programlarını yapmaya başlayan U.F.U.K., yurtdışında birçok kulüpte setleriyle yer aldı. Carl Cox, Derrick May, Stacey Pullen, Masters At Work, Frankie Knuckles, Fatboy Slim, Derrick Carter, Armand Van Helden, Joe Claussell gibi birçok başarılı DJ ile aynı sahneyi paylaştı ve Alanis Morisette, Massive Attack, David Bryne, Placebo, Moloko gibi büyük isimlerin konserlerinin kapanışını yaptı. 
Ahmet Şendil 
Prodüktör ve DJ Ahmet Şendil, techno müziğin Türkiye’de ve dünyadaki önemli isimleri arasında yer alıyor. Üretimleri ve canlı performanslarıyla dünya çapında ismini duyurmayı başarmış Ahmet Şendil, 2007’de kurduğu M-Vitamine Recordings ve Bosphorus Underground Recordings ile birlikte dünya müzik sahnesindeki yerini sağlamlaştırdı. Son 5 yılın en iyi minimal house ve minimal techno plak şirketleri arasında yer alan Bosphorus Underground Recordings, bünyesindeki DJ’lerle dünyanın farklı şehirlerinde sahne alıyor ve üretimleriyle elektronik müzik platformlarında beğeni topluyor. 2008’den bu yana 100’den fazla ülke ve 200’e yakın şehirde setleriyle yer alan Ahmet Şendil, yeni yetenekleri keşfetmek ve eğitmek için Bosphorus Underground çatısı altında çalışmalarına devam ediyor. 

Etkinlik Kuralları

  • Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. 
  • Etkinlik ayaktadır, oturma düzeni yoktur. 
  • Organizasyon şirketi, etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet bedelini iade etmek koşuluyla etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir. 
  • Güvenlik sebebiyle sırt çantaları mekana alınamamaktadır. Vestiyere palto, mont, ceket ve sırt çantaları ücret karşılığı bırakılabilir. 
  • Seyirci Babylon'da yapılan genel ses ve görüntü kayıt çalışmaları dahilinde kendi ses ve görüntüsünün kayıt altına alınmasına izin verir ve Babylon ya da ilgili konser organizatörünün bu kayıtları serbestçe kullanma yetkisi olduğunu kabul eder. 
  • İçerideki ses seviyesi uzun süreli maruz kalındığında geçici duyma kaybına sebep olabilir. 
  • İçerideki ışık düzeni geçici göz rahatsızlıklarına ve epileptik nöbetlere neden olabilir. 

Mekan

location-image
Babylon
Babylon. Bomontiada. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası Birahane Sokak No:1
Haritada Göster
Mobilet uygulamasını indir